1. Nové vozidlá
  2. Výkon

SKUTOČNÝ ZÁŽITOK Z ELEKTRICKEJ JAZDY

Toyota bZ4X zachytáva skutočný pôžitok z jazdy. Nízke ťažisko, batéria pod podlahou a vynikajúci pohon všetkých kolies zaručujú bZ4X fantastickú stabilitu a výnimočnú ovládateľnosť s vylepšenou kontrolou. bZ4X je navrhnutá tak, aby prekonala očakávania a ponúka skutočne bezproblémový zážitok z jazdy – bez ohľadu na podmienky na ceste.

Schopnosti do každého terénu

Novovyvinutý AWD X-MODE zvyšuje výkon a bezpečnosť, aby umožnil bZ4X zdolávať akýkoľvek terén s fantastickými možnosťami pohonu všetkých kolies. X-MODE bez námahy zvládne akýkoľvek terén.

Výborná ovládateľnosť

Agilný a vysoko citlivý, to je elektrický výkon, aký ste ešte nevideli. Vďaka nízkemu ťažisku a tuhosti karosérie poskytuje mimoriadne intuitívny jazdný výkon – nielen pre elektromobil, ale pre akékoľvek auto. Pri jazde jedným pedálom môžu vodiči zrýchľovať a spomaľovať vozidlo iba pomocou plynového pedálu, čím sa zvyšuje jeho účinnosť.

Efektívny termo-manažment

Unikátny systém kúrenia a klimatizácie vo vozidle bZ4X ponúka fantastickú účinnosť a zníženú spotrebu elektrickej energie. Využíva nízkoenergetický a vysokoúčinný systém tepelného čerpadla pre vynikajúci dojazd. Absorbuje teplo z vonkajšieho vzduchu a využíva ho na vyhrievanie vozidla v zime. To zaisťuje, že kúrenie a klimatizácia sú dostupné pri extrémnych teplotách a plytvá sa podstatne menej energiou ako pri štandardných klimatizačných systémoch.

Účinnosť batérie

Toyota čerpá z viac ako 25-ročných skúseností s technológiou elektrifikovaných automobilových batérií, aby zabezpečila, že nová lítium-iónová jednotka v bZ4X bude mať špičkovú kvalitu, odolnosť a spoľahlivosť.

Naviac, dôvera Toyoty v kvalitu batérie sa odráža v záruke, ktorá je k dispozicií pre tento model. Štandardná záruka výrobcu platí na zachovanie najmenej 70 % svojej kapacity na 8 rokov alebo 160 000 kilometrov. V rámci rozšírenej záruky a pravidelných ročných servisných kontrol je možné ju predĺžiť až na 10 rokov alebo 1 milión najazdených kilometrov.