1. Elektrifikovaný
 2. Plug-In Hybrid Electric
 3. Dojazd

PREJDITE NA ELEKTRINU EŠTE DALEJ

Plug-in hybridy Toyota majú všetky výhody našich hybridných elektrických modelov – ale v čisto elektrickom režime zájdu ešte ďalej. Po nabití z elektrickej siete dokážu prejsť až 75 km s nulovými emisiami a bez kvapky paliva. Počas dlhších ciest plynule prejdú na efektívny benzínovo-elektrický systém. Dokonalý pokoj pri každej jazde.

To najlepšie z oboch svetov

Plug-in hybridy Toyota vám prinášajú výhody konvenčných aj elektrifikovaných vozidiel – dynamický výkon aj vynikajúcu efektivitu. Vychutnajte si špičkové emisie CO2, spotrebu paliva a dojazd na elektrinu s vedomím, že s benzínovým motorom zvládnete aj dlhšie cesty.

Predĺženie dojazdu

Nezáleží na tom, ktorý plug-in hybrid značky Toyota je vášmu srdcu najbližší. Nasledujúce tipy pre jazdu s elektrifikovaným vozidlom vám prezradia, ako čo najviac vyťažiť z jeho palivovej hospodárnosti a predĺžiť si dojazd na maximum.
 • Upracte si batožinový priestor

  Ak v batožinovom priestore nebudete prevážať zbytočné predmety, zvýši sa výkon a zníži sa spotreba vášho auta.

 • Znížte výkon klimatizácie a kúrenia

  Ak je to možné, snažte sa znížiť výkon klimatizácie a znížte tak spotrebu energie. Nepoužívajte kúrenie v situáciách, keď to nie je nevyhnutné.

 • Jazdite plynule

  Vďaka optimalizácií štýlu jazdy dokážete zlepšiť efektivitu vozidla. Pri jemnom a včasnom brzdení dokáže systém rekuperačného brzdenia získať viac energie, takže vozidlo bude fungovať dlhšie v režime EV.

 • Zatvorte okná

  Takto pomôžete znížiť odpor vzduchu a spotrebu paliva.

 • Venujte pozornosť indikátoru hybridného systému

  Na základe informácii o jazde zobrazovaných v prístrojovom štíte môžete monitorovať, koľko energie práve spotrebúvate.