1. Elektrifikovaný
 2. Batérie

Batériové-elektrické vozidlá Toyota

Užite si každú jazdu s nulovou spotrebou paliva a nulovými emisiami.

Naša nová generácia batériových elektrických vozidiel (BEV) ťaží z našich dlhoročných skúseností s elektrifikáciou a prináša nekompromisnú kombináciu sily, spoľahlivosti a výkonu. Každé takéto vozidlo je napájané len z batérie a nespotrebúva žiadne palivo a neprodukuje žiadne emisie.

Najmenej desať nových elektrických vozidiel s nulovými emisiami má prísť v najbližších piatich rokoch na čele s Toyota bZ4X a PROACE Electric.

VÝHODY BATÉRIOVÝCH ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL

 • Keďže čisté elektromobily bežia len na batérie, spotrebujú nulové palivo a neprodukujú žiadne emisie. Prinášajú jednoduché nabíjanie, kultivovanosť a vzrušujúca jazda vďaka okamžitému krútiacemu momentu ich elektromotorov. Ponúkajú tiež nižšie prevádzkové náklady ako bežné vozidlo. A keďže prispievajú k zlepšeniu kvality ovzdušia v mestách, môžete s nimi jazdiť vo vznikajúcich zónach s nízkymi emisiami.

NABÍJANIE BATÉRIOVÝCH ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL

Či už nabíjate vozidlo doma, v práci alebo počas dlhých ciest, pri stále rastúcom počte rýchlonabíjacích bodov bude dobíjanie vášho batériového elektrického vozidla vždy jednoduché a pohodlné.

 • Domáce nabíjanie

  Batériové elektrické vozidlá Toyota e možné nabíjať aj z domácej zásuvky. Je to zvyčajne najpomalšia forma nabíjania, vhodná tam, kde nie je k dispozícii nástenná nabíjačka.

 • Vyhradené verejné nabíjanie

  Sú to bežne dostupné nabíjacie stanice, ktoré nájdete vo verejných garážach alebo parkoviskách. Tieto špeciálne nabíjacie jednotky dokážu nabíjať 2 až 5-krát rýchlejšie ako štandardná domáca zásuvka.

 • Rýchle nabíjanie

  Rýchlonabíjacie stanice nájdete na mnohých verejných miestach, od čerpacích staníc na diaľniciach až po parkoviská supermarketov. Tieto vysoko efektívne jednotky dokážu čiastočne nabiť vaše auto za veľmi krátky čas.

ZÁRUKA NA BATÉRIE

 • Ako každý diel v Toyote, aj batérie v našich plne elektrických vozidlách sú navrhnuté tak, aby vydržali dlho. Pre skutočný pokoj na duši poskytuje Toyota popri tradičných ročných servisoch vozidiel aj špeciálnu kontrolu elektromobilov, ktorá zahŕňa rozšírenú starostlivosť o batériu. Vďaka týmto kontrolám je Toyota schopná poskytnúť 10-ročnú záruku na batériu.

PREDSTAVUJEME TOYOTA bZ4X

 • Vitajte v sérii Toyota bZ, novej podznačke značky Toyota. Táto rôznorodá rodina batériových elektrických modelov novej generácie presahuje rámec elektromobilov s nulovými emisiami a mení životy a zážitky. Predvádza sa ohromujúca Toyota bZ4X, prvý model zo série Toyota bZ. Nebudete to chcieť zmeškať.

ĎALŠIE MOŽNOSTI ELEKTRICKÉHO POHONU VOZIDIEL TOYOTA